Jönnek az információk a "Kopácsi csíptetős pontyos" vasárnapról, ami október 22.-n lesz! Az utazás, hajózás és az étkezés egy közös program része! Ebből a mai napon tudom, hogy az utazási hozzájárulás 2000 Ft/fő, a hajózás 10 euró az 55 év fölötti nyugdíjasoknak!
Pontos információk 09.22. esti órákig az „Eseménynaptár” menüpontban a honlapon, a program napján! Túl jelentkezések esetén a résztvevők az egyesületért végzett munkák alapján (nem csak egyesületi tagoknak!), saját, (elnöki) hatáskörben lesznek elbírálva! Maximális létszám 24 fő! Ez azt jelenti, hogy a buszon kívül (18 fő + sofőr) még egy autó jöhet!
Jelentkezés 09.25. 24 óráig a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen! Elbírálás és az esetleges + személyek kiválasztása, keresése (amennyiben szükséges) 09.30-ig.
Foglalóként befizetendő 10.02-ig az utazási hozzájárulás költsége, valamint a horvátországi program megközelítőleg 60 %-a!
A befizetésekből lemondás esetén, csak akkor jár vissza a befizetett összeg, ha találunk valakit a lemondó helyett!
Folytattuk jelzésfestési munkánkat Abaligetnél. Most Rongyíval a Denevér múzeum – sárga sáv elágazó fölötti szakaszig készült el a vállalásunk egy része. A hármas és kettes fonódó jelzésekkel elbíbelődtünk öt órát mindkét napon, de a büfénél már ismerősként kezelnek bennünket!
Hajni beszámolója a Pilist és a Visegrádi-hegységet feltáró öt napos túrájukról!
2023.09.11-én indultunk 8-an felfedezni a Visegrádi hegységet és a Pilist.
Szentendrére érkezésünk után a szállásadónk jóvoltából fél 10kor lerakhattuk csomagjainkat és így máris indultunk Pilisszentlászlóra ahonnan a kék sáv jelzésen megkezdtük túránkat. Az erdő nagyon ki volt száradva szinte zörgött minden a lábunk alatt. A lefelé futó patak ágak szintén üresen meredeztek. A völgy aljában szerencsére volt a patakban víz. Később kiderült ez táplálja a Dömörkapu vízesést melyhez igyekeztünk. Itt megálltunk csodáltuk a sziklás víz csobogókat, ami nagyon szép volt. Majd elindultunk felfelé a meredek ösvényen. Útközben sok kilátópontunk volt a kőbányákra. Egész úton vagy fel, vagy lefelé mentünk és mindig meredeken, míg végül a Vasas-szakadékhoz értünk mely két sziklafal között 50 m hosszan hasadékot képezett a végén lefelé menő barlanggal. Csodálatos volt, a barlangba csak bevilágítottunk, de nem mentünk be. Már az elején kis denevér lógott így nem háborgattuk. Utunkat folytatva kiértünk a műútra, ahol buszra szálltunk, majd szállásunkon jót pihentünk. Napi túránk távja 13,5km és 307m szintemelkedés volt.
2023.09.12-én Pilisszentlászló – Prédikálószék – Vadálló-kövek – Rám-szakadék – Lukács-árok – Dömös volt az útvonalunk. Ezen a napon megtettünk 19,5 km-t és 639 m szintemelkedést. Pilisszentlászlóról kezdtük ismét a túrát a Prédikálószék felé. Útközben pár pillanatra láttuk a Dunakanyart, de ami a Prédikálószékről elénk tárult az mesébe illő látvány volt el is időztünk rendesen, mert hát nem minden nap van itt az ember. Majd elindultunk lefelé a Vadálló kövekhez hát ez sem volt semmi. A sziklákon hol le, hol fel másztunk rájuk ahonnan pazar látvány nyílt szuper élmény volt. A lefelé menetben a sok guruló kőnél nagyon nehéz volt megtartani magunkat. Így is páran seggre ültek, de szerencsére nagyobb baj nem történt. Leértünk a kápolnához itt megpihentünk és ebédeltünk majd következett a Rám-szakadék. Rajtunk kívül két párral találkoztunk egyik előttünk ment be és el is tűnt, egy pár pedig mögöttünk volt, de aztán őket is elengedtük. Így miénk volt az egész szakadék, és volt időnk gyönyörködni és szépen lassan mentünk a láncok mellett és létrákon. Felérve ismét pihenés következett majd a Lukács-árkon ereszkedtünk le Dömösre. Este az óriási fáradtságtól nem visszariadva, táncestet tartottunk volt nóta zene, kacagás tánc.
2023.09.13.-án Kiskovácsipuszta – Holdvilág-árok – Karolina-árok – Lajos-forrás - Czibulka menedékház – Bükkös-patak - Szentendre útvonalunk volt. Harmadnap Pomázra mentünk Hévvel ahonnan tovább busszal indultunk Kiskovácsipusztára. Innen indulva értük el a Holdvilág-árkot itt már széles volt a szikla hasadék a végén létrával, amin fel másztunk. Folytatva a sziklák között utunkat hol elszűkült a járat, hol kiszélesedett. Sokat másztunk át a köveken, de nagyon látványos volt. A következő látnivalónk a Lajos-forrás volt, ahol szomjunkat oltottuk a finom vízből, de sorba kellett állnunk, mert a helyiek autóval és rengeteg palackkal jöttek vízért volt, aki széket is hozott magával. A Czibulka menedékház felé még kitértünk a Napóleon-szikla kalapját megnézni és a kilátópontról megcsodálni a hegyeket. Majd a Bükkös-patak tanösvényen gyalogoltunk Szentendrére. Ez is egy szép nap volt sok élménnyel és az időre sem panaszkodhattunk. Most a 16,46 km-hez 467 m szintemelkedésünk volt.
2023.09.14.-én Pilisszentlászló – Apátkúti-völgy - Spartacus-ösvény, keleti oldal – Visegrád útvonalat jártuk be. A tegnapi nap végén gyűjtöttünk friss gévagombát, abból készítettünk reggelit. Pilisszentlászló települést elhagyva skót felföldi marhákat fényképeztünk majd a Dharma kincse, Zen templom mellett haladtunk el. Apátkúti-völgyben a patakon többször átkelve folytattuk a túrát. Hangulatos szurdok völgyben meredek mélyedések, kidőlt fák az úton a mederben moha takarókba burkolt sziklák között. A patakot elhagyva meredeken kaptattunk a Jenő kunyhóhoz. A kis Kilián sziklái között haladva megfigyeltük a brecsa kőzetet, majd a Spartacus ősvény keleti oldalán leérve a Bertényi Miklós Fűvészkerthez jutottunk ki. Innen nem messze értük el az Ördög Malom vízesést a szurdok leglátványosabb zugát. A gyors folyású patak a természetes medencébe érve meg nyugodott a forgása lelassult és csendesen haladt tovább. Visegrádra érve a komp éppen Nagymarosra haladt. Néztük a Dunát és a mögötte elterülő hegyeket, sötét felhőket. Még egy pillantás részünkről a várra, Salamon toronyra, Makovecz által tervezett tornacsarnokra és az előtte álló I. Károly szoborra. Majd buszra szálltunk és indultunk szállásunkra. Vacsora után városnézésre indultunk. Várdomb - Kívánságok tere, Japán kert - Duna korzó. Ezen a napon a 13,1kmhez volt 349 m szintemelkedésünk.
2023.09.15 Haza indulásunk napján búcsúzóul még megjártuk a Pilisszentlászló - Spartacus ősvény nyugati oldal - Jenő-kunyhó – Apátkúti-völgy – Pilisszentlászló útvonalat. Pilisszentlászlóról indulva a Spartacus ösvény nyugati oldalát. Majd a Szarvas-bércet elhagyva egy szakaszon elénk tárult a Pilis és Börzsöny között megcsillanó Duna. Pár ponton pedig a Pilis magas hegyeire és völgyeibe volt rátekintésünk. Jenő-kunyhó érintésével indultunk vissza a tegnapi völgy szurdokába, az Apátkúti-völgybe, majd azon tértünk vissza kiinduló pontunkra.
Szép és tartalmas hetünk volt bármikor vissza mennénk! 😀😀😀
Várnainé Hajni
A csütörtöki nyugger túra most Égervölgy autóbuszmegállótól indult. Négyen vettünk részt ezen a napon, túránkon. Az egészségért folytatott túrasorozatunkat, most kiegészítettük a jelzésfestő tanfolyam hallgatói által végzett projekt munka ellenőrzésével. Első, rövid megállónk a Farkas-forrásnál volt, majd a Magyarok-kunyhójánál egy kicsit többet időztünk. Dicséret illeti Baumann Józsit az emlékhely gondozásáért! Innen a piros sávval jelzett úton az volt tapasztalatunk, hogy ezt az utat kezdi vissza hódítani a természet, mivel a sok kátyú miatt nincs rajta erdészeti gépjárművek által végzett mozgás. A volt Petőcz aknától, Vásáros úti elágazótól kezdtük a jelzések ellenőrzését. A munka minősége és a jelzések folytonossága is megfelelő! Gratulálunk a jelzés festőknek! Közben Abaliget felé a saját munkánkat is megnézhettük, mondhassuk, hogy csak így túrázgatva, figyelve is elég jól sikerült! Az Abaliget, barlang távolsági buszmegállónál lévő kis büfénél zártuk le a túrát egy hosszabb beszélgetéssel és a vesekövek ellen folytatott harcunkkal…
Vasárnap egy kis segítséget kértek tőlünk tájfutó ismerőseink. Tájfutó versenyen pontőr, igen van ilyen is egy rövid távú városi versenyen! Az ilyenkor nyitott átjárók és a kihelyezett érintős (dugókás) kütyüket, bójákat meg kell védeni az oda tévedő emberkéktől. Mi Vikivel a Belvárosi iskola udvarán teljesítettünk szolgálatot. A sok (1200 induló) keresztben - hosszában futó ember látványa, a futók stílusának tanulmányozása, a pólók alapján kiderített egyesületi székhelyük és a rajtszámok számunkra nem ismert sorrendjének, színének találgatása tett arról, hogy napunk ne legyen unalmas! Nem szerettük volna zavarni a versenyzőket, de pár ismerős versenyző azért oda köszönt, hogy sziasztok, helló atiKA! Hasonló feladatokat láttak el a Dél-Zselic túrázói is ezen a napon. Rajtuk kívül is voltak túrázók a segítők között… Az egykoron szétvált sportágak így most, ha csak egy napra is ismét egyért küzdöttek, a mozgás és a tájékozódás népszerűsítésért! Szép volt tájfutó rendezők, szép volt túrázó segítők! Reméljük ezzel a sikeres rendezéssel és segítségünkkel is növelhettük Pécs városának hírnevét!